Automatizované plánovanie výroby

Automatizované plánovanie výrobných procesov na základe údajov o produkte v objednávke.

Automatizované plánovanie výroby Zaujímavá funkcia

Manuálne, alebo automatizované plánovanie výroby?

Ak sa bavíme o menšej výrobe, alebo rodinnej firme, kde sa dá dobre odhadovať kapacita, automatizované plánovanie nemusí byť vhodné. Existuje ale hranica, ktorú ak prekročíte, stane sa pre Vás plánovanie výroby problémové. Prirodzene sa jedná hlavne o objem výroby, ale vplyv môžu mať aj iné faktory. 

Ak čítate tento článok, je pravdepodobné, že sa nachádzate na tejto hranici, alebo možno už za ňou. Plánovať výrobu a odhadovať termíny na základe skúsenosti sa stáva náročné a veľmi nepresné. Môže to viesť k nedodržiavaniu termínov dodaní, alebo aj neefektívnemu využitiu zamestnancov. 

 

Ako plánovať výrobu?

K plánovaniu výroby pristupujeme veľmi individuálne. Každá výroba a produkt má svoje špecifiká a technologické postupy. Kľúčové je ale poznať výrobné kapacity (ľudské, strojové) a vedieť ich správne definovať. Ak dokážete do systému správne naplniť výrobné kapacity a následne aj objednávky s definovaným technologickým postupom a požiadavkami na kapacity, je možné veľmi presne plánovať výrobu a výrobné dávky.

Máte tak okamžitý prehľad o vyťaženosti strojov, aj zamestnancov. Rovnako viete okamžite zhodnotiť zadanie novej objednávky do výroby a plánovať termíny dodania s vysokou presnosťou ako napríklad v spoločnosti Lesjofors.

 

Vyriešil by kvalitný softvér na mieru aj vaše problémy?

Dostupné softvérové riešenia na mieru tvoríme už 17 rokov a určite vieme pomôcť aj Vám.

Zaujal Vás článok
a máte otázky?

Napíšte nám!

OnSoft - logo OnSoft - nožík