Konfigurátor dverí

Spoločnosť BASO Einkaufsverbund GmbH pôsobí viac ako 20 rokov na nemeckom trhu ako dodávateľ a sprostredkovateľ okien a dverí.

Jedným z kľúčových dodávateľov dverných výplní je práve spoločnosť GAVA plast (viď predošlá prípadová štúdia). Na základe dlhodobej spolupráce vznikol technologicky zaujímavý projekt, ktorý kombinuje vstupné údaje konfigurátora GAVA plast vrátane cenníkov. Zároveň dopĺňa funkcionalitu o kompletnú konfiguráciu dverí. Vstupné údaje a cenník z konfigurátora GAVA plast sú pravidelne synchronizované.

Systém na strane spoločnosti BASO samozrejme umožňuje plnú správu všetkých údajov potrebných pre funkcionalitu konfigurátora, vrátane komplexného systému pre cenotvorbu pre B2B a B2C partnerov a agendu objednávok až po fakturáciu.

Umožňuje prístup partnerom pre tvorbu objednávok podľa priradeného cenníku. Konfigurátor je dostupný aj pre konečných zákazníkov a je prepojený s eshop platformou, ktorá umožňuje modifikovať štandardné ponúkané dverné zostavy v konfigurátore.


Ďakujem spoločnosti OnSoft za výbornú dlhodobú spoluprácu, počas ktorej sme vyvinuli unikátny koncept eshopu a konfigurátora, vrátane správy vstupných údajov. Očakávam, že sa nám podarí obsadiť Európsky trh a riešenie budeme môcť spoločne naďalej rozvíjať.

"Wir bedanken uns für die hervorragende Jahrelange Zusammenarbeit mit OnSoft wir haben hier zusammen einen einzigartiges Shop, Konfiguratorkonzept incl. Warenwirtschaftsystem entwickelt. Und freuen uns den Haustürenmarkt in Europa zu erobern und mit einander weiter auszubauen."

Klaus Heller,
majiteľ spoločnosti

Vývoj niečoho takého ako je dverný konfigurátor, ktorý má slúžiť hlavne koncovým zákazníkom, nie je vôbec ľahká úloha. Všetko v podstate vznikalo na „zelenej lúke“. Všetko to bolo potrebné vymyslieť, odkomunikovať s programátorom a následne naše predstavy pretaviť do reálneho konfigurátora.

Aj vďaka technickému mysleniu p. Macháča šli tieto prípravné rozhovory a následné práce veľmi dobre a vždy konštruktívne. To nakoniec viedlo k dobrému výsledku. Aj preto s firmou Onsoft na vývoji aj naďalej spolupracujeme.

Jan Kun,
technický konzultant


menu icon